Tarptautinė konferencija „Atkuriam Ukrainą“

Lietuvos ūkio ir inovacijų ministerijos iniciatyva 2022 metų liepos 12 dieną Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Atkuriam Ukrainą“. Konferencijos metu politiniai veikėjai, verslo atstovai ir ekspertų bendruomenė aptarė Ukrainos atkūrimo planus. Lietuva, kaip viena artimiausių Ukrainos partnerių, kviečia visus, kuriems rūpi Ukrainos ateitis, ryžtingai imtis sugriautos šalies infrastruktūros atkūrimo.

Kita svarbi tema – Ukrainos atstatymas po karo, kuris siejamas ne tik su pastatų ir infrastruktūros atstatymu, bet ir su institucijų modernizavimu bei ekonomikos atsigavimu. Turėtų būti sukurta platforma ir naujas finansinis instrumentas „Atkurtos Ukrainos objektas“, kuris konsoliduotų visą paramą, įskaitant ir tarptautinių institucijų bei Europos Sąjungos valstybių narių teikiamą paramą.

Konferencijoje dalyvavo Ukrainos pirmoji vicepremjerė, Ukrainos ūkio ministrė Julija Sviridenko, Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Ūkio ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė ir kiti visuomenės atstovai. Ukrainos ir Lietuvos sektorius, Lietuvos verslo atstovai ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatai.

Konferencijoje buvo aptariamos šios temos:

- Pirmoji diena po pergalės – Ukrainos ekonomikos ateitis.

- Prioritetai ir veiksmai siekiant padėti atgaivinti Ukrainą ekstremaliu atveju.

- Ieškant geresnio pagrindo finansuoti Ukrainos atstatymą.

Svydžio grupės generalinis direktorius Andrius Bakštonas konferencijoje dalyvavo kaip Lietuvos verslo atstovas. „Svydžio grupė“ turi atstovybę Ukrainoje ir teikia nuolatinę paramą tiek kovojant su Rusijos agresija, tiek maksimaliai remia Ukrainos verslą ir Ukrainos piliečius.

Dėkojame konferencijos „Atkuriant Ukrainą“ organizatoriams už paramą Ukrainai ir siekį suteikti maksimalią pagalbą atkuriant Ukrainos infrastruktūrą ir ekonomiką.